2011-2007

Wielkanoc 2011

Dnia 20.04.2011r. przenieśliśmy się w czas szczególny, czas zadumy,... czas odkupienia.



Wielkanoc 2010

„Prawdziwie Zmartwychwstał!
By pokazać, że w Nim jest nadzieja, jest życie, jest wieczność.
By pokazać, że króluje nad cierpieniem, bólem i śmiercią.
By napełnić każdego z nas radością i pokojem…”



Wielkanoc 2009

Dnia 07.04.2009 r. odbył się apel z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie z klasy III g, pod kierunkiem pani Grażyny Studzińskiej, Anny Rosłonek i Urszuli Kowalczyk przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przybliżyli słuchaczom tradycje związane w Wielkanocą.

"Popielec", "Chrystusowa droga", "Mędrcy", "Zmartwychwstanie" "Tryumfalny pochód" "Wielkanocne misterium" (...) - te utwory pomogły nam przenieść się w czas szczególny - czas odkupienia.



Wielkanoc 2008

Dnia 19.03.2008 roku, za sprawą przedstawienia, przygotowanego przez klasę III g1 pod artystycznym kierunkiem pani profesor Jolanty Paszkiewicz, przenieśliśmy się w czas szczególny – sprzed 2 tysięcy lat, o którym Ewangelia mówi:
„Zaćmiło się słońce i rozdarła zasłona świątyni na dwoje” – w czas odkupienia.

Artur Dąbrowski z klasy III g1, którego znamy ze sceny artystycznej i … kulinarnej mówi tak: „Mówiliśmy współczesnym językiem o problemach dzisiejszych ludzi. Jak wymagał tego scenariusz, zwracaliśmy się wprost do widza …. I widzieliśmy jak zgromadzeni słuchają, rozważają. A to dla wykonawców, nawet takich amatorów jak my, jest wielka nagrodą.



Wielkanoc 2007