Powstanie w Getcie ...

Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim // Anniversary of Warsaw Ghetto Uprising

Dn 19.04.15r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody 72 Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim, zorganizowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Nauczyciele historii kilka dni wcześniej przeprowadzili w klasach pierwszych lekcję "Dymy nad gettem". Naszym zadaniem było wykonanie również papierowych żonkili, które zostały wręczone w tym dniu przechodniom na ulicach Warszawy.

On 19th April 2015 students of our school took part in the celebrations of 72nd Anniversary of Warsaw Ghetto Uprising, organized by the Museum of History of Polish Jews. A few days before that, history teachers gave a lesson "Smoke over ghetto" in all first classes.We also prepared paper daffodils which were handed out to the passers-by on the streets of Warsaw.