Feb 22, 2023

pożegnanie

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko…” (Ks. J. Twardowski)

16 lutego 2023 roku odeszła nasza koleżanka, Bożena Siennicka. Pracowała w naszej szkole od 1967 r. do 2011 r. jako nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz instruktor praktycznej nauki zawodu.

Bożenka tworzyła historię naszej szkoły. Zaczęła pracę jeszcze w szkole cukierniczej przy Zakładach Przemysłu Cukierniczego im. 22 Lipca (przedwojenny „Wedel”), a od 1967 roku w Technikum Przemysłu Spożywczego (tak nazywała się wówczas nasza szkoła).

Przez wszystkie lata była też wielkim autorytetem i wychowawczynią dla wielu pokoleń młodzieży. Pod jej opieką kształcili się pasjonaci cukiernictwa i przyszli właściciele znanych warszawskich cukierni.

Bożenkę będziemy pamiętać nie tylko jako sumiennego i oddanego nauczyciela, wychowawcę, pracownika szkoły. Szczególnie zapamiętamy jej wielkie serce i ciepło, jakim obdarzała wszystkich ludzi. Nie potrafiła przejść obojętnie obok drugiego człowieka. Dla każdego miała zawsze czas, uśmiech, życzliwe słowo.

Bożenko,
byłaś zawsze blisko nas i mimo, że odeszłaś na zawsze,
będziesz z nami stale blisko…

Koleżanki i Koledzy