2011-2006

Boże Narodzenie 2011

Dnia 21.12.2011r. odbył się uroczysty apel z okazji świąt Bożego Narodzenia.Boże Narodzenie 2010

Dnia 21.12.2010r. odbył się apel z okazji świąt Bożego Narodzenia.

"Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat,
żeby zająć wśród nas, puste miejsce przy stole (...)
- A nadzieja znów wstąpi w nas".Boże Narodzenie 2009

Dnia 21.12.2009r. odbył się uroczysty apel z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Dnia 18.12.2009r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne dla Dyrektorów Szkół z Dzielnicy Praga Południe oraz władz Oświaty.Boże Narodzenie 2008

"ANIOŁOWIE TO OBWIEŚCILI"
"Aniołowie" w bieli ze skrzydłami, z koszyczkami pełnymi oplatków i małych choinek obwieścili Wielką Nowinę i zaprosili nas do Betlejem.

I było tak jak przy narodzeniu Jezusa: stukali do biednych i do bagatych, do zadowolonych i do przegranych - a wszyscy ich przepędzali. "Wzywają nas do alkoholików, narkomanów, nierobów. Czyżby nie było dobrych ludzi na świecie? Chodźmy dalej Marysiu"...


Uwieńczeniem jasełek był wiersz A. Kamieńskiej „Chwila Pojednania” w wykonaniu Mateusza Pawlaka ucznia klasy 1g.
Samorząd Szkolny złożył życzenia świąteczne dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem.
Boże Narodzenie 2007

Uczniowie z klas III H1, III h2, II g, III g1, Ig1, Ik, którzy pod artystycznym kierunkiem pani profesor Urszuli Kowalczyk przygotowali apel wigilijny w prawdziwy sposób udało się zabrać nas do groty – stajenki betlejemskiej. Na szkolnym apelu dnia 20.12.2007 roku ogarnął nas nastrój nocy sprzed dwóch tysięcy lat: pasterze przy ognisku, rozpalona luna nad Betlejem i „Jezus malusieńki” między Maryją i Józefem.
Za sprawą talentu naszych kolegów – wykonawców, wołał nas anioł i pasterze opowiadali wszystko, co widzieli. Ze wzruszeniem słuchaliśmy starych polskich kolęd oraz nowych utworów o „maleńkiej Miłości, która w żłobie śpi”. Współczesny sprawozdawca beznamiętnym, „telewizyjnym” głosem relacjonował, co dzieje się w świecie ciągłych wojen, katastrof i zamachów terrorystycznych. Te informacje wzmagały tylko naszą tęsknotę, aby – jak życzył wszystkim Samorząd Szkolny, który także brał udział w przygotowaniu apelu – w tę noc rozwiązania rozwiązały się wszystkie trudne sprawy.
Wierzymy w to: Maleńka Miłość zbawi świat,
Choć całe niebo, ziemia drży….
Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dla nas apel wigilijny.Boże Narodzenie 2006

Dnia 18 grudnia w naszej szkole odbył się apel z okazji świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia uczniowie z klas I h1, II h, II h1, III h1, którzy pod kierownictwem pani katechetki Jolanty Paszkiewicz oraz dziewcząt z Samorządu Szkolnego, którym opiekuje się pani Iwona Baszczyk, przygotowali apel z okazji świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość uświetnił również występ szkolnego zespołu Cheerleaderek pod kierownictwem artystycznym pani Marty Jarzębowskiej.
Po uroczystym apelu pracownicy szkoły zostali zaproszeni na wigilijny poczęstunek., który przygotowała klasa I g2 a obsługiwała klasa II H pod kierownictwem pani Krystyny Gottner.