2011-2006

 Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Dnia 01.09.2011r. odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012.
godz. 9:00 - klasy I i IV
godz. 10:30 - klasy II i IIIRozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Dnia 01.09.2010r. odbyło się uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2010/2011.Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

Rozpoczęcie roku szkolnego – 01.09.2009r.
Klasy I i IV TGH oraz I i III ZSZ – 9:00
Klasy II, III TGH oraz II ZSZ – 10:30Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

Nowy rok szkolny. Nowe plany, nadzieje i nowe obowiązki.
Nie da się ukryć: wystartowaliśmy!
Dnia 01 września 2008 roku, punktualnie o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek, wołający nas na uroczysty apel. Jak zwykle, rozpoczęcie roku szkolnego odbywało się w dwóch turach. Najpierw zebrały się wszystkie klasy pierwsze i maturalne, a następnie – pozostałe. Tym razem czekała nas niespodzianka. Apel poprowadziła nowa Pani Dyrektor Anna Chylińska, która podziękowała odchodzącemu na emeryturę panu Dyrektorowi Wojciechowi Siedleckiemu za zaangażowanie, wkład pracy i ogromne serce w kierowaniu szkołą. Następnie przedstawiła nowe kierownictwo naszej placówki i … czekające na nas zadania. Te zmiany, jak i zaprezentowanie nam nowych nauczycieli, powitaliśmy gromkimi brawami. Nasze pierwsze powakacyjne spotkanie tradycyjnie przebiegało pod znakiem historii. Uczniowie Samorządu Szkolnego, przygotowani przez panią profesor Jadwigę Stachurską, w poetyckim montażu przypomnieli trudne, a przecież tak bardzo polskie fakty z wojennego września 1939 roku. Dziękujemy im za to. No i kto tu nie lubi poniedziałku? A właśnie w poniedziałek tak uroczyście, wzruszająco i optymistycznie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
Szerokiej drogi - do wiedzy, praktyki i szkolnych przyjaźni!Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008

We wrześniu jest jeszcze ciepło, jeszcze letnio…ale wakacje już za nami.
Wypoczęci, opaleni na brąz i pełni, przynajmniej dobrych chęci do zdobywania wiedzy, stawiliśmy się na Majdańskiej w dniu 3 września.
Uroczysty apel rozpoczynający nowy rok szkolny przebiegał w dwóch etapach: o godzinie 9.00 dla klas pierwszych i kończących naukę, a godzinę później- dla klas drugich i trzecich. Popatrzyliśmy na siebie i pomyśleliśmy że stanowimy wielką niż pułk…
Pan dyrektor Wojciech Siedlecki po powitaniu zgromadzonych nauczycieli, uczniów i rodziców przedstawił powiększony skład kierownictwa. Oprócz pana dyrektora, który ma nadzór nad całością Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, będziemy mieli dwie panie wicedyrektor: panią Ewę Jarkiewicz, która prowadzi Technikum Hotelarskie i panią Annę Chylińską, która przejęła pieczę nad Technikum Gastronomicznym. Kierownikiem szkolenia praktycznego została pani Urszula Augustyniak. Te zmiany, jak również zaprezentowanie nam nowych nauczycieli powitaliśmy gromkimi brawami.
Następnie pan dyrektor zapoznał wszystkich z organizacją pracy w naszej szkole. Okazało się, że przybyły nam nowe klasy, I k I k 1, o specjalności kucharz. Poza tym będziemy chodzić w mundurkach. Tutaj nie wiedzieliśmy, czy się cieszyć, bo wiadomo kto ciągnie za mundurem, nawet jeśli to mundur gastronoma czy hotelarza- czy tez narzekać, bo koniec beztroskiego wkładania na siebie akurat tego, co akurat wyciągnęliśmy z szafy. Rzecznikiem praw ucznia w dalszym ciągu jest pani profesor Anna Rosłonek.
Nasze pierwsze spotkanie tradycyjnie przebiegało pod znakiem pamięci o historii. W związku z rocznicą wybuchu II wojny światowej uczennice samorządu szkolnego pod opieką pani profesor Marii Pawlak znakomicie przygotowały część wspomnieniową, w której przypomniane fakty z walki obronnej Polski przeplatały się z nastrojowymi piosenkami o tamtych dniach.
A wiec-możemy zaczynać. Szerokiej drogi!Rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007

Tym razem wakacje trwały dłużej. Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się dnia 4 września. Pan dyrektor Wojciech Siedlecki wraz z panią wicedyrektor Ewą Jarkiewicz powitali zgromadzonych nauczycieli, uczniów. Pan od historii Krzysztof Jędrzejewski przygotował okolicznościowy referat, bowiem powrót do szkoły zbiega się z rocznica wybuchu drugiej wojny światowej.
Wakacje trwały stanowczo za krótko, ale nie ma rady przed uczniami 10 długich miesięcy, które będą przebiegać pod hasłem „nauka”. Najwięksi optymiści to klasy II i III, bo maturzystom sen z oczu spędza myśl o egzaminie dojrzałości. Pierwszaki kombinują jak odnaleźć się w nowym środowisku, wśród nowych obowiązków.
A więc powodzenia!