2012-2007

Zakończenie klas IV TGH 2011/2012

 

Dnia 27.04.2012r. pożegnaliśmy uczniów klas IV Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego nr 2 na uroczystym apelu.

Nadeszła właśnie chwila, kiedy przyszło nam się pożegnać.

Dla absolwentów, jest to moment szczególny, bo kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek, ich już tutaj nie będzie.

 

 

Ewangelia spisana ku przestrodze i pocieszeniu
Onego czasu wszedł był profesor do klasy swojej ciemnej, a zobaczywszy ciemnych uczniów swoich, rzekł im:
- Chociaż ciemno tu jakoby w Egipcie mrocznym, powiem to wam. Zamknijcie usta wasze, a otwórzcie głowy wasze, jako że olej wlewać wam będę.
I uczynili jako im rzekł, a wówczas w całej klasie zapachniało sianem. A profesor widząc to, zapłakał rzewnym głosem swoim i nauczać ich zaczął tymi słowy:
-Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, albowiem nie znacie dnia ani godziny. Nadchodzą bowiem dni wielkiego ucisku, kiedy profesorowie pytać was będą i ciskać gromy straszne na wasze puste głowy będą, a wy milczeć będziecie jako te barany na zabicie wiedzione. A dyrektorzy wasi stresować was będą, a pisma zwane testami pisać wam każą, kiedy wam przeznaczone milczenie jako tym owieczkom na łąkach zielonych.

I powstał wielki lament pomiędzy uczniami, a pośród szlochu i jęków pytać zaczęli:
-Mistrzu, a kiedy ten sądny dzień nadejdzie?
A on im odrzekł tymi słowy:
-Już niedługo, już niedługo, gdy kasztany zakwitną.Zakończenie klas IV TGH 2010/2011

Dnia 29 kwietnia 2011r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym żegnaliśmy tegorocznych maturzystów.

W sali gimnastycznej stawili się abiturienci, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz młodsi koledzy. Za zorganizowanie i przygotowanie akademii odpowiedzialny był samorząd szkolny i klasa I G1.

Mottem spotkania stały się słowa z piosenki „Szczęśliwej drogi już czas”. Apel rozpoczął się w momencie wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu narodowego.

Pani Dyrektor Anna Chylińska złożyła podziękowania i gratulacje rodzicom oraz abiturientom.

Prowadzący, Pani Dyrektor i przedstawiciel klas młodszych złożyli najserdeczniejsze życzenia dla maturzystów, aby spełniły się ich wszelkie marzenia, aby dzięki zdolnościom zdobytym w szkole łatwiej rozwiązywali problemy życiowe, nie popełniali błędów, zrealizowali swoje plany i przedsięwzięcia.

Absolwentom zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły, nagrody za wyniki w nauce, frekwencję i działalność na rzecz szkoły.

Po przemówieniu Dyrektora oraz wręczeniu kwiatów, nagród, wyróżnień i świadectw obejrzeliśmy bardzo sympatyczny występ artystyczny naszych uczniów. 

Przedstawiamy fotorelację z uroczystości.Zakończenie klas IV TGH 2009/2010

Dnia 29.04.2010r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie klas IV Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego.Zakończenie klas IV TGH 2008/2009Zakończenie klas IV TGH 2007/2008

Pod koniec kwietnia klasy czwarte G, G1, H, H1, H2 zakończyły naukę w naszej szkole. Świadectwa ukończenia otrzymało 93 abiturientów. Oprócz świadectw – były nagrody za stopnie, osiągnięcia sportowe, udział w olimpiadach i konkursach: było też dużo kwiatów dla nauczycieli, wzajemne podziękowania i życzenia pomyślności.

I było niedowierzanie: to już koniec? Koniec wspólnych spraw, zainteresowań, nauki, a nie raz i nie dwa wspólnego wyciągania się z zagrożeń?. To naprawdę już koniec tego wszystkiego, czym żyliśmy do tej pory? A jaki będzie ten nowy „dorosły” początek? Na pewno dobry.