Goście z Finlandii

Dnia 19.03.2009 r. naszą szkołę odwiedzili goście z zakładów gastronomicznych, hoteli w Helsinkach. W naszej szkole przeprowadzony został pokaz lekcji technologii gastronomicznej, pani Bożena Juzaszek z klasą I g1.

Goście zapoznali się z Polskimi standardami nauczania, przygotowania do zawodów gastronomiczno - hotelarskich. Prezentując naszą szkołę, pokazaliśmy jak przygotowujemy uczniów do pracy w zawodzie.


Nad całością patronat objęła pani Dyrektor Anna Chylińska.

Dnia 19.02.2003 r., odwiedzili naszą szkołę nauczyciele szkół zawodowych z Finlandii. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Ambasady Polskiej w Helsinkach polecającej naszą szkołę jako wartą obejrzenia. Poczytując to za duże wyróżnienie panie: Anna Chylińska i Weronika Barańska zorganizowały godne przyjęcie gościom, którzy zostali powitani przez uczniów chlebem ze smalcem i kiszonymi ogórki, po czym udali się na zwiedzanie szkoły. Następnie zasiedli do przygotowanego, przy współudziale uczniów poczęstunku, na który składały się tradycyjne polskie wypieki.

Po posiłku rozpoczęła się swobodna rozmowa na temat realiów szkoły fińskiej i polskiej o możliwych formach współpracy między reprezentowanymi przez obie grupy instytucjami.