Młodych barmanów

Olimpiada Młodych Barmanów 2013

I Otwarte Mistrzostwa Polski Młodych Barmanów 2013 - konkurs dla szkół hotelarsko-gastronomicznych.
W dniach 03-04.06.2013 roku Jakub Sasin uczeń klasy 3g uczestniczył w I Otwartych Mistrzostwach Polski Młodych Barmanów w Hotelu Jan w Darłowie. Organizatorem mistrzostw był Zarząd Główny Stowarzyszenia Polskich Barmanów wraz z Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku. Uczeń został przygotowany przez Pana Arkadiusz Butora.
Cele konkursu:
1. Integracja uczniów szkół o profilu gastronomicznym i hotelarskim.
2. Szerzenie i propagowanie właściwej sylwetki barmana uwzględniając światowe trendy.
3. Kształtowanie prawidłowych technik mieszania napojów stosowanych w Polsce i na świecie.
4. Poszerzanie wiedzy z zakresu miksologii napojów bezalkoholowych.
5. Wymiana doświadczeń uczniów i nauczycieli ze środowiskiem barmańskim.
6. Podnoszenie kwalifikacji w zawodzie Barman
7. Szerzenie kultury picia drinków bezalkoholowych.
8. Podnoszenie świadomości społeczeństwa o konieczności kształcenia uczniów w obsłudze konsumenta w tym w zawodzie Barman.

//

The 1st Polish Open Championship of young Bartenders 2013 – competition for catering and hospitality schools.
On 3rd and 4th of June 2013 our pupil Jakub Sasin from class 3g participated in I Open Championship of young Bartenders in Jan hotel in Darlow. The Management of Polish Bartending Association together with Practical Education Center of Słupsk were the competition’s organizers. Our pupil had been prepared by Mr Arkadiusz Butor.
Aim of the competition
1. Integration of pupils from catering and hospitality classes.
2. Popularization of Bartending art together with its global trends.
3. Developing a proper way of combining drinks served in Poland and in the World.
4. Broadening the mixology knowledge of non-alcoholic drinks.
5. Sharing experiences among pupils and teachers in bartending circles.
6. Getting new qualifications in Bartending profession.
7. Promoting non-alcoholic drinks.
8. Raising social consciousness about necessity of consumer’s service education, also in Bartending.Olimpiada Młodych Barmanów 2012

Z prawdziwą przyjemnością chcemy powiadomić, że nasz uczennica Beata Gołębiewska zakwalifikowała się do finału 11. Olimpiady Młodych Barmanów, który odbył się 17 marca 2012 r. w Radisson Blu Centrum Hotel w Warszawie.

Gratulujemy Beacie!!!, laureatką nie została, ale zdobyła nowe doświadczenie, które na pewno zaowocuje w przyszłym roku.Olimpiada Młodych Barmanów 2011

W dniach 08 - 09 kwietnia 2011 roku w Domu Polonii w Pułtusku, odbył się finał Ogólnopolskiej X Olimpiady Młodych Barmanów, w której naszą szkołę reprezentował Mateusz Pawlak z klasy III G.
Konkurs obejmował następujące konkurencje: konkurs klasyczny oraz FREE POURING, FLAIR WORKING.Olimpiada Młodych Barmanów 2010

W dniu 16.04.2010 roku uczeń Adam Oleksiak IV G1, wziął udział w IX edycji Olimpiady Barmańskiej w Hotelu Intercontinental w Warszawie.
Celem konkursu było:
- wyłonienie reprezentanta Polski na Międzynarodowy Konkurs Bacardi-Martini Grand Prix,
- promowanie profesjonalnego barmaństwa,
- zdobywanie nowych umiejętności przez uczniów,
- rozwijanie zainteresowań,
- propagowanie alternatywnego sposobu spożywania alkoholu,
- promowanie pozytywnej rywalizacji uczniów.

Uczestnicy mieli za zadanie:
- Rozwiązać test pisemny
- Przyrządzenie napoju mieszanego z listy napojów mieszanych. Każdy uczestnik będzie losował jeden z napoi, a następnie wykona wylosowany przez siebie drink w dwóch porcjach, bez posługiwania się recepturą. Przyrządzając napój uczestnik musi komentować po angielsku wykonywane czynności, co będzie dodatkowo oceniane przez sędziego technicznego.
- Wykonać napój mieszany własnej kompozycji; przyrządzenie trzech porcji napoju mieszanego własnej kompozycji.Olimpiada Młodych Barmanów 2009

W dniu 17.04.2009 roku odbyła się VIII edycja Olimpiady Barmańskiej w hotelu Jan III Sobieski. Naszą szkołę reprezentował uczeń z klasy III g2 Tomasz Drozdowski.

W finale konkursu uczestnicy rozwiązywali test w języku polskim i angielskim oraz wykonali dwie porcje drinka klasycznego (wybranego losowo) i trzy porcje drinka własnego wraz z komentarzem w j. angielskim.

 Olimpada młodych barmanów 2008

W dniu 07 marca 2008 roku uczeń naszej szkoły Karol Sadcza z klasy IV G wziął udział w finale VII Olimpiady Barmańskiej w Hotelu Jan III Sobieski w Warszawie.

W finale wzięło udział 46 uczestników z całej Polski. Karol zajął 28 miejsce. Do konkursu ucznia przygotowały panie profesor Grażyna Ładno i Bożena Juzaszek, które były obecne na konkursie. Pani Lucyna Glegoła pomogła w rozwiązaniu pytania w języku angielskim dotyczącego produkcji alkoholi.
W uroczystej gali wzięła udział pani Grażyna Ładno, Anna Chylińska i Agnieszka Kowalczyk.

 Olimpada Młodych Barmanów 2007

W dniu 17.03.2007 roku w hotelu Jan III Sobieski w Warszawie odbyła się VI Olimpiada Młodych Barmanów. Uczniowie ze szkół gastronomicznych z całej Polski musieli wykazać się umiejętnościami przyrządzania cocktaili alkoholowych, znajomością języka angielskiego i teorii dotyczącej alkoholi, coctaili a także geografii. Organizatorem i sponsorem konkursu była firma Bacardi Martini Polska, PZH oraz hotel Jan III Sobieski.

Nasza szkoła brała po raz drugi udział w Olimpiadzie, dzięki Pawłowi Miroszowi z klasy IV G, który zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego. Paweł zaliczył test pisemny przygotowany przez organizatorów oraz przygotował recepturę coctailu alkoholowego własnego pomysłu.

W finale konkursu Paweł zajął 18 miejsce na 45 startujących finalistów i poprawił swoją lokatę z tamtego roku, kiedy to zajął 39 miejsce. Organizacja tej imprezy była na najwyższym poziomie i nie zabrakło w niej mimo ogromnych stresów momentów wspaniałej integracji młodzieży i nauczycieli-opiekunów z całej Polski. Do konkursu uczniowi pomogła przygotować się pani Bożena Juzaszek.Olimpada Młodych Barmanów 2006

W dniu 17.03.2006 roku w Hotelu Jan III Sobieski odbył się konkurs barmański. W konkursie uczestniczyło 50 uczniów ze szkół gastronomicznych. Aby zakwalifikować się do finału uczniowie odpowiadali pisemnie na pytania kwalifikacyjne.
Finał rozpoczęto testem pisemny z zakresu towaroznawstwa i technologii produkcji napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz testem z języka angielskiego. Później rozpoczęto etap praktyczny z umiejętności przyrządzania napoi mieszanych. Uczeń z naszej szkoły – Paweł Mirosz przeszedł do finału.